30 Aralık 2010 Perşembe

5.Gila Kohen Öykü Yarışması 2011

Yarışma Adı: 5.Gila Kohen Öykü Yarışması

Son Başvuru: 14 Ocak 2011

Şalom Gazetesi ve Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş genç yaşta amansız bir hastalık sonucu yitirdiği Kitap Editörü Gila Kohen’in anısına düzenlediği öykü yarışmasının altıncısını düzenliyor. Amacı, Türk Edebiyatına, özellikle gençler olmak üzere yeni kalemler kazandırmak olan öykü yarışmasının şartnamesi aşağıdaki gibidir:

1. Katılımcılar daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış en az iki en çok üç eserle yarışmaya katılabilirler. Konu ve yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Eserler çift satır aralığı ile yazılacak olup, en az 5 en fazla 15 A 4 sayfası uzunluğunda olmalıdır. Katılımcılar özgeçmişlerini, birer fotoğraflarını ve CD’ye kaydedilmiş şeklinin yanı sıra beşer kopya halinde öykülerini, posta yoluyla yollamaları gerekmektedir.Ayrıca yarışma sonrasında yayınlanacak öykü kitabının basımının zamanında ödül törenine yetişebilmesi için yarışmacıların eserlerini e-posta ile haber@salom.com.tr adresine de ulaştırmaları istenmektedir.

2. Seçici Kurul, Feridun Andaç , Buket Uzuner , Liz Behmoaras, Stella İlyazer, Tülay Gürler olmak üzere 5 kişidir. Öyküler bir ön jüri tarafından değerlendirildikten sonra Seçici Kurul’a yollanacaktır.

3. Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş. yarışmanın sonuçlanmasının ardından yayınlayacağı kitapta Seçici Kurul’un uygun göreceği eserlere yer verecektir. Eserlerin yayın hakkı bir yıllığına Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş’ye aittir. Bir yıl içinde yayınlanmayan eserin yayın hakkını yazar istediği gibi kullanabilecektir.

4. Eserlerin en geç 14 Ocak 2011 tarihine kadar Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş. merkezine ulaşmış olması gerekmektedir. Yarışma sonuçları Mayıs ayında açıklanacaktır.

5. Yarışmanın ödül dağıtımı şöyle

I.lik ödülü 1.500 YTL.

II.lik ödülü 1.000 YTL

III.lük ödülü 750 YTL

Ayrıca iki kişiye Mansiyon verilecektir

6. Yarışmaya katılan Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş’nin günümüzdeki faal mensuplarının eserleri ödül ve mansiyon alamaz Ancak Seçici Kurul tarafından uygun görüldüğü takdirde eserleri yayınlanacaktır.

Müracaat:

Eti Varon

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

Atiye Sok.Polar Apt.12/6 34365 Teşvikiye/İstanbul

Telefon: 0212 240 41 44 0212 231 92 82 Fax:0212 231 92 83

e-mail:haber@salom.com.tr www.salom.com.tr

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...