21 Ocak 2011 Cuma

Arkadaş Z. Özger Şiir Yarışması


2010 yılında Gökhan Arslan’ın kazandığı Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü’nün, onaltıncısı veriliyor.

Bugüne kadar şiir kitabı yayımlanmamış şairlerin aday olabilecekleri Ödül için son başvuru tarihi 15 Mart 2011.

Adayların; kitap bütünlüğü taşıyan, basıma hazır şiirlerinden oluşturacakları, adres, telefon, ve özgeçmişlerini de içeren 6 adet dosyayı; Mayıs Yayınları’nın Sakarya Cad. Özkanlar 35 Apt. A Blok, No: 36 / 20, Manavkuyu, Bayraklı – İzmir adresindeki Ödül sekreterliğine, APS, kargo ya da taahhütlü posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekiyor.

Mayıs Yayınları yetkilileri, Ödül alacak dosyayı 2011 yılı içinde, telif karşılığını ödeyerek kitap halinde yayımlayacaklarını açıkladılar.

Özger’in ölümünün 38. yıldönümünde, 7 Mayıs 2011 tarihinde verilecek Ödülün seçici kurulu Sina Akyol, Orhan Alkaya, Gökhan Arslan, Suat Çelebi ve Haydar Ergülen’den oluşuyor.

“İlk Kitap Özel Ödülü „
Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü bünyesinde, 2007 yılında verilmeye başlanan “İlk Kitap Özel Ödülü“ devam edecek. 2010 yılı içinde yayımlanmış ilk şiir kitapları arasından, katılım koşulu aranmaksızın verilecek ödülün amacı; diğer yayınevlerini de ilk şiir kitabı yayımlama konusunda cesaretlendirmek. Özel Ödül, Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü seçici kurulunun sürekli üyeleri ile dönüşümlü olarak görev yapmış tüm üyeleri tarafından sorgu yöntemiyle belirlenecek.
Ayrıntılı bilgi : 0.232.348 71 91 – 92

ARKADAŞ Z. ÖZGER ŞİİR ÖDÜLÜ 2011
1996’dan beri düzenlenen ve bugüne kadar; Gazanfer Eryüksel-Yücelay Sal (1996), Zeynep Köylü-Hüseyin Peker (1997), Serap Erdoğan-Hüseyin Köse (1998), Kuvvet Yurdakul (1999), Sadık Yaşar (2000), Mehmet Kâzım-Bâki Asiltürk (2001, Bir Şiiri İnceleme), Bahtiyar Kaymak (2002), Nesrin Kültür Kiraz (2003), Ertuğrul Deveci (2004), Cuma Duymaz-Sinan Oruçoğlu (2005), Hayriye Ersöz (2006), Ersun Çıplak (2007, Bir Şiiri İnceleme), Halil İbrahim Özbay (2008) Nurullah Kuzu (2009), Gökhan Arslan’a (2010) verilen Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü’nün 2011 programı aşağıda belirtilmiştir.

Ödüle aday olma koşulları
Ödüle,bugüne kadar şiir kitabı yayımlanmamış kişiler aday olabilecektir.
Dosyaların kitap bütünlüğü taşıyan, basıma hazır nitelikteki şiirlerden oluşması gerekir.
Seçici kurul; birincilik, ikincilik, üçüncülük gibi değerlendirmeler yapmayacak; tek bir Ödül verecektir. (Ödül birden fazla dosya arasında paylaştırılabilir. Jüri Özel Ödülü verilebilir.)

Ödül, Arkadaş Z.Özger’ in ölümünün 38. yıldönümünde, 7 Mayıs 2011 Cumartesi günü düzenlenecek bir törenle sahibine verilecektir.
Seçici kurulca Ödüle değer görülen yapıtın sahibi, Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü 2011 Diploması ve Plaketi ile onurlandırılacak; ayrıca dosya kapsamındaki şiirler, Mayıs Yayınları Şiir Dizisi’nden, yıl içinde ve telif karşılığı ödenerek kitap halinde yayımlanacaktır.

“İlk Kitap Özel Ödülü „
Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü bünyesinde, 2007 yılında verilmeye başlanan “İlk Kitap Özel Ödülü“ devam edecektir. 2010 yılı içinde yayımlanmış ilk şiir kitapları arasından, katılım koşulu aranmaksızın verilecek ödülün amacı; diğer yayınevlerini de ilk şiir kitabı yayımlama konusunda cesaretlendirmektir. Özel Ödül, Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü seçici kurulunun sürekli üyeleri ile dönüşümlü olarak görev yapmış tüm üyeleri tarafından sorgu yöntemiyle belirlenecektir.

6 yorum:

Adsız dedi ki...

ya kusura bakmayin ama odul olarak ne veriliyor? ben orasini anlamadim.....

sonagre dedi ki...

Seçici kurulca Ödüle değer görülen yapıtın sahibi, Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü 2011 Diploması ve Plaketi ile onurlandırılacak; ayrıca dosya kapsamındaki şiirler, Mayıs Yayınları Şiir Dizisi’nden, yıl içinde ve telif karşılığı ödenerek kitap halinde yayımlanacaktır.

Bedihi dedi ki...

6 adet dosya derken ne anlatmak istediniz? kitap oluşturulabilecek şekilde hazırladığımız şiirlerin 6 adet kopyası mı? biraz daha açabilirseniz çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler.

Adsız dedi ki...

6 adet dosya derken neyin kastedildiğini anlamadım.Biraz daha açabilir misiniz?Şimdiden teşekkürler.

sonagre dedi ki...

Merhaba Bedihi Bey,

Ben sadece duyuruyu yayinladim. Detayli bilgi icin lutfen: 0.232.348 71 91 – 92 no`lu telefonu arayiniz.

Benim anladigim da sizin anladiginiz ile ayni. Yani 6 adet kopya. Ama kontrol etmenizde fayda var.

Bedihi dedi ki...

Çok sağolun.Telefon numarası için çok teşekkürler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...