20 Ocak 2011 Perşembe

Kitap Yazma Yarışması


Malatya Belediyesi’nden Önemli Bir Kültür Hizmeti…
Malatya Belediyesi 2 ay içerisinde 2. ulusal yarışmasını düzenliyor. Geçtiğimiz ay “Türk Siyaset Tarihinde Turgut Özal” konulu makale yarışması düzenleyen Malatya Belediyesi, şimdi de “Başlangıcından Günümüze Malatya Tarihi” konulu kitap yazma yarışması düzenledi.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya Belediyesi 2010 yılı kültürel etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Başlangıcından Günümüze Malatya Tarihi” konulu kitap yazma yarışmasında, Malatya’nın bilinen en eski dönemlerinden başlayıp, ikibinli yıllara kadar geçen sürenin özetlenerek anlatıldığı bir kitabın hazırlanmasının hedeflendiği belirtildi.

Malatya tarihi ile ilgili olarak değişik zamanlarda çeşitli eserlerin yayınlandığı, ancak bu eserlerin Malatya ile ilgili genel ve yakın tarihi detaylı bir şekilde içermemesi nedeniyle “Başlangıcından Günümüze Malatya Tarihi” konulu özet, ama aynı zamanda ayrıntılı bir kitaba ihtiyaç duyulduğu kaydedildi.

Jüri’de Önemli İsimler…
Kitap Yarışmasının jürisinde önemli isimler bulunuyor. Yarışma değerlendirme kurulunda Prof. Dr. Hikmet Yavuz Ercan, Prof.Dr. Re’fet Yinanç, Prof. Dr. Mesut Elibüyük, Prof. Dr. Cahit Günbattı, Prof. Dr. Mehmet Karagöz, Prof. Dr. Hasan Kavruk, Araştırmacı-Yazar Celal Yalvaç ile Doç. Dr. Hüsniye Canbay Tatar yer alıyor.

Toplam 21 Bin Lira Ödül…

“Başlangıcından Günümüze Malatya Tarihi” kitap yazma yarışmasında, Belediye tarihinin en yüksek ödülü veriliyor. Yapılan açıklamaya göre; 1. ye 10 bin, 2. ye 5 bin, 3. ye 3 bin lira ödül açıklanırken, 3 kişiye de 1000’er lire mansiyon olmak üzere toplamda 21 bin lira ödül dağıtılacağı belirtildi.

Son Katılım Tarihi 7 Ekim 2011…
Düzenlenen yarışmada Malatya ile ilgili detaylı bilgilerin toparlanması ve aceleye getirilmemesi amacıyla Malatya Belediyesi yarışma süresini bir hayli uzun tutuyor. Yarışmaya katılmak isteyenler 7 Ekim 2011 tarihine kadar eserlerini hazırlayabilecekler.

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgilerin Malatya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Malatya Belediyesi’nin Web sitesinden (www.malatya.bel.tr) alınabileceği bildirildi.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...