20 Ocak 2011 Perşembe

Tarihi Mekânlarda Yazı Atölyesi

 

Aalen Antakya Kültür Derneği ve Yaz Yazım Atölyesinin birlikte düzenlediği yazı atölyesinin yeni dönem kayıtları başladı. Tarihi mekânlarda yapılacak iki haftalık atölye çalışması, yazmaktan keyif alanları bir araya getirecek.

 

Antakya’nın eski Affan evlerinde ağırlanacak olan kursiyerler, her gün ayrı bir tarihi mekânda Atölye Yönetmeni Dürsaliye Şahan ile birlikte çalışacaklar.

 

Yazı teknikleri ile birlikte pratiklerini de geliştirecek olan kursiyerler; kurgu, monolog, diyalog, karakter yaratma, öykü planlaması ve iyi öykünün formülü, fotoğraf okuma, üslup geliştirme, eleştirel okuma biçimi, metin analizi, yazıda cesaret unsuru gibi başlıkların ele alınacağı derslerde, kendi çalışmalarını da pratiğe dökerek yayınlanabilir hale getirecekler.

 

Aalen Antakya Kültür Derneği başkanı Mehmet Karasu; “önceki atölye çalışmalarımızın eseri olan ‘Asi’den Taşan Öyküler’ kitabından da anlaşılacağı gibi uyguladığımız yazı atölyesi programları başarı ile sonuçlanmaktadır. Yazmaya ve okumaya ilgi duyan herkesi ayrım yapmadan atölyemize bekliyoruz. Konaklama ve derslerin ücretsiz olacağı ilk gün katılımcılar programı ve konaklama yerini beğenirse devam edecekler,” açıklamasında bulunarak ilgilenenlerin

0534 686 9969 nolu telefondan,

bilgi@yaziatolyesi.org  posta adresinden,Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

www.yaziatolyesi.org sitesinden bilgi edinebileceklerini belirtti.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...