11 Şubat 2011 Cuma

Almanya`ya Göç Öyküleri Yarışması


Almanya İşçi Dernekleri Federasyonu (DIDF), Almanya’ya Türkiye’den iş gücü göçünün 50.yılı dolayısıyla «valizler dolusu umutlar» başlığı altında göç öyküleri yarışması düzenliyor.

Yarışma ile ilgili olarak yapılan açıklamada Yarışmanın amacı yarım asra varan süreçte yaşanılanları irdelemek, dilin ve  yüreğin süzgecinden geçirip öykünün birleştirici gücüyle yoğurarak kalıcılaşmasına küçük bir katkı sunmaktır. Sirkeci - Münih arası yolculuğun kısa bir anı veya burada doğmuş burada okumuş gençlerimizin hayalleri…konusu alabildiğine geniş ,Türkçe yada Almanca dilinde yazılmış öykülere yönelik yarışmak isteyen herkese açık’ açıklamasında bulunuldu.

Öykü yarışmasına katılma ile ilgili yapılan açıklamada ise ‘Öyküler bilgisayarda yazılmış, en az 2 en çok 10 sayfayı geçmemelidir. Eser sahipleri daha önce hiçbir de yayınlanmamış eserlerle katılmalıdır. Değerlendirme 1, 2, 3 şeklinde olacak ilk 15’e giren eserler kitap olarak yayınlanacak. Dereceye girenler plaket ve kitap ile ödüllendirilecek. Katılımcılar ödüllerini 7 dosya ve kısa bir özyaşam öyküsü ile birlikte göndermelidir. Son katılım tarihi 1 Eylül 2011, öykü yarışması sonuçları Ekim 2011 tarihinde düzenlenecek kültürel bir etkinlikle açıklanacak dereceye girenlere ödüller verilecektir.’

Yarışma ile ilgili jüri üyeleri ise şu isimlerden oluştu
Adnan Özyalçıner, Zehra İpşiroğlu, Habib Bektaş, Norbert Mecklenburg, Pelin Şener, Ali Çarman, Yasemin İlhan

Öykülerin gönderileceği adres: Almanya İşçi Dernekleri Federasyonu  Helfergasse str 5 703702 Stuttgart

Dijital olarak acarman@gmx.de veya senerpelin@hotmail.com email adreslerinden bilgi alınabilir

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...