12 Şubat 2011 Cumartesi

Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri Çerçevesinde Şiir Yarışması


15-18 Ağustos 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde ‘HECE VEZNİ ve SERBEST VEZİN’’ Dallarında şiir yarışmaları düzenlenmiştir.

Madde-1 Her iki yarışmanın konusu; “Arifler Hem Arıdır, Hem Arıtıcı. ”

Madde-2 Yarışmaya Katılma Koşulları;
a)    Yarışmaya katılan şiirlerin hiçbiri yayınlanmamış  olması ve bir yarışmaya katılmamış olması gerekir,
b)    Yarışmalara en çok üç şiir ile katılına bilir. (ayrı, ayrı),
c)    Yarışmacılar şiirlerinde açık isim ve mahlaslarını kullanmayıp rumuz kullanacaklardır,
d)    Yarışmacılar şiirlerini daktilo, bilgisayar veya okunaklı olarak el yazısı ile yazabilirler.
e)    Şiirler ayrıca Cd ile gönderilecektir.

Madde-3 Teslim Şekli;
    Yarışmacılar ad, soyadı, mahlası, özgeçmişi ve tebligat için açık adresi ve telefonu yazarak bir zarfa koyup zarfı kapatacaklar ve üzerine’’Rumuzu, şiirin adını ve hangi dalda yarışmaya katıldıklarını yazacaklar, üzerine yine sadece ‘’Rumuz’’  yazılı ikinci bir zarfa şiirini koyarak kapatacaklar. Her iki zarfı üçüncü bir zarfın içine koyarak 24 Haziran 2011 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesi’ne teslim edecekler. Şiirlerini posta yolu ile gönderecek yarışmacıların bu tarihi dikkate alarak birkaç gün önceden göndermeleri önerilir.

Madde-4 Değerlendirme;
    Madde 3’e göre teslim edilmiş şiir zarfları ile rumuz zarfları ayrılarak şiir zarfları 08 Temmuz 2011 tarihine kadar Jüri Üyelerine bir tutanakla teslim edilecektir. Jüri değerlendirmesini yaparak şiirlerle rumuzları yazılı tutanağı 01 Ağustos 2010 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesine teslim edeceklerdir. Yarışmanın sonucu www.hacibektas.bel.tr Internet adresinden duyurulacaktır.
    Hacı Bektaş Veli Anma Kurulu kendisinde bulunan rumuz zarflarını açarak dereceye girenlere ödüllerin verilmesi konusunda tebligatta bulunacaktır.

Madde-5 Ödüller
    Her iki yarışmada birincilik ödülünü kazanan şiirin sahibi, şiirini 16 Ağustos 2011 tarihinde saat 10’00 da Cumhuriyet  Meydanında yapılacak olan açılış programında okuyacaklardır.

1.ye     350 TL
2.ye     250 TL
3.ye     200 TL
4. 2 Tane Mansiyon  olarak tespit edilmiştir.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...