15 Şubat 2012 Çarşamba

Şiir Akademisi 2012 Kış Dönemi Öykü YarışmasıŞiir Akademisi internet sitesi öykü yazarlarını desteklemek, öykümüze yeni yazarlar kazandırmak, öykümüzü onurlandırmak amacıyla (yılda dört kez gerçekleştirilmek üzere ve daha çok bir atölye düşüncesiyle) öykü yarışması düzenlemiştir.

Yarışma Koşulları
1- Yarışma herkese açıktır.
2- Konu serbesttir.
3- Katılımcılar yarışmaya bir öyküyle ve gerçek isimleriyle (rumuz, kullanıcı adı, takma ad kabul edilmeyecektir) katılacaklardır.
4- Yarışmaya gönderilen öykülerin daha önce hiçbir yerde (internet dâhil) yayımlanmamış ve ödül almamış olması gerekmektedir. (Herhangi bir yerde yayımlandığı ya da herhangi bir yarışmada ödül aldığı tespit edilen öyküler yarışmaya katılma haklarını kaybedeceklerdir.)
5- Öykülerde sayfa sınırı yoktur.
6- Yarışmaya gönderilen öyküler aşağıdaki mail adresine ekli word dosyası olarak gönderilmelidir. Konu bölümünde “öykü yarışması” için gönderildiği mutlaka belirtilmelidir. (Mail içinde gönderilen öyküler kabul edilmeyecektir.)
7- Mail alındı bilgisi mutlaka istenmelidir, bize ulaşmayan öykülerden sorumluluk kabul edilmeyecektir.
8- Gönderilen öyküler Şiir Akademisi internet sitesi forum bölümünde “Şiir Akademisi 2012 Kış Dönemi Öykü Yarışması” başlığı altında yayımlanacaktır. (Katılımcılar buradan öykülerinin bize ulaştığını takip edebilirler.)
9- Yarışmada bir öyküye derece verilecek, birinci seçilecektir. (Birinci seçilecek öykü, seçici kurul ortalama puanı olarak 80 puanı geçmelidir. 80 puanın geçilememesi durumunda birincilik ödülü verilmez.)
10- Kazanan öykü yazarı imzalı bir kitapla ödüllendirilecek; kazanan öykü basılı bir dergide yayımlatılmaya çalışılacaktır.
11- Kış Dönemine katılım, duyurunun ilanından itibaren başlamış olup son katılım tarihi 20 Mart 2012’de saat 17.00’de sona erecektir. Bu tarihten sonra gönderilecek eserler yarışmaya katılamayacaktır. (Gecikmeden dolayı yarışmaya katılamayan eserler sonraki yarışmaya katılma hakkını (tekrar gönderilmesi durumunda) kullanabilirler.)
12- Yarışma sonucu 01 Nisan 2012 tarihinde (buradan) duyurulacaktır.
13- Seçici kurul:
Rami
Seda Han Doukas
Emin ESER
Gül UĞUR
Aysel EKİZ
Cahit KAYA
İrfan MUTLUER
14- Şiir Akademisi Öykü Yarışması etkinliği, 2012 yılı içinde dört kez (Kış Dönemi, İlkyaz Dönemi, Yaz Dönemi ve Güz Dönemi) düzenlenecektir. Bu dört dönemde birinci seçilecek öyküler 2013 yılı ocak ayı içinde yapılacak değerlendirme etkinliği ile 2012 - ŞİİR AKADEMİSİ YILIN ÖYKÜSÜ BÜYÜK ÖDÜLÜ seçimlerine katılacak ve bir öykü yılın öyküsü seçilecektir.
15- Eserlerin hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
16- Katılımcılar yukarıdaki koşulların tümünü kabul etmiş sayılırlar.


Yazışma ve ürün göndermek için adres: imutluer@hotmail.com

Katılımcılara başarı dileklerimle…


İrfan MUTLUER

Not: Katılımcıların kendilerini tanıtan birkaç satırlık tanım yazılarını ve “Neden öykü?” sorusunun yanıtını öykü sonuna eklemelerini rica ediyorum.

2 yorum:

cyrstalll dedi ki...

Daha çok post istiyoruuzz :)))

mete han dedi ki...

Paylaşımlarınız gerçekten çok güzel, Apple Servis firması olarak teşekkürlerimizi sunarız ve paylaşımlarınızın devam etmesini dileriz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...